​معرفی برگزیدگان پویش ملی تولید محتوی مهر محرم در سمنان

سیزدهمین پویش و مسابقه ملی و بین المللی مهر محرم همزمان با شب ولادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالحسین (ع) برترین های خود را شناخت.


آیین اختتامیه این دوره از پویش و مسابقه ملی و بین المللی مهر محرم سه شنبه شب با حضور مسوولان و تعداد محدودی از هنرمندان بومی با پخش از فضای مجازی در مجتمع فرهنگی هنری کومش سمنان برگزار و برترین های این رقابت معرفی شدند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: پویش تولید محتوای مهر محرم در بخش های مختلف فیلم و عکس و با استقبال هنرمندان داخلی و بین المللی برگزار شد.

فرشید فلاح افزود: برای این دوره بیش از 10 هزار و 200 اثر به دبیرخانه مهر محرم رسید و توسط هیات داوران بخش های مختلف بررسی و داوری شد.

در پایان این مسابقه با قرائت بیانیه هیات داوران نتایج بخش های مختلف این مسابقه ملی و بین المللی به شرح زیر اعلام شد.

در بخش تک عکس حرفه ای استان سمنان علی ابک، مسعود محقق و مرتضی مطهری نژاد ، رتبه های اول تا سوم را کسب کردند و اسماعیل طحان شایسته تقدیر شناخته شد.
در بخش تک عکس حرفه ای اربعین یاسر محمدخانی از استان مرکزی اول شد محمدهادی خسروی و حمید عابدی از فارس و قم دوم و سوم شدند.
در بخش تک عکس حرفه ای بین المللی مسابقه مهرمحرم لیث الموسوی از عراق، حسین فردان از بحرین و حسنین الشرشاحی از عراق عنوان های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.
در بخش تک عکس حرفه ای ملی نیز مهدی عباسی از تهران، محسن کابلی از استان گلستان و امیر حسین کمالی از اصفهان در رده های اول تا سوم قرار گرفتند و آثار پویا بیات از زنجان و زینب خانقاه  کریمی از گیلان شایسته تقدیر معرفی شدند.
در بخش فیلم کوتاه - مستند ملی میلاد جوادی با اثر "دارایی ندارها" از تهران شایسته تقدیر شد.
 یعقوب جدیری با اثر "آئینه و تمثال" از آذربایجان شرقی، موشن گرافیک مهدی جعفری جوزانی با اثر "به تو از دور سلام" از تهران و  در بخش نماهنگ ملی اثر مهدی نجفی از سمنان با نام "اربعینی ها" به عنوان آثار برگزیده معرفی شدند. همچنین فاطمه احمدی با اثر "به تو از دور سلام" از قم و حسین صاحبقرانی گلستانی از خراسان رضوی با اثر "سلام اربابم" شایسته تقدیر معرفی شدند.
در بخش فیلم کوتاه بین المللی - داستانی کوتاه اثر " برخورد از نزدیک" اثر داود جلیلی از استان قم، مستند " از آسمان" اثر سیدمهدی خیام الحسینی از استان اصفهان و نماهنگ " بین الحرمین در مه" اثر حسین حاجیلری از استان گلستان حائز رتبه های نخست شدند.
همچنین جایزه ویژه هئیت داوران برای مستند "ناصران عمورا" به ناصر نادری اهدا شد.
در بخش مجموعه عکس اربعین هیئت داوران هیچ کدام از مجموعه ها را حائز رتبه برتر ندانست.
در قسمت مجموعه عکس ملی علی اصغر فیض الهی از کردستان، به عنوان اثر برتر معرفی و  علی ابک از سمنان و مهدی طاهری از تهران شایسته تقدیر شناخته شدند.
در بخش پویش عمومی (مردمی) نیز آثار هادی دهقانپور، مهدی ایمانی، مهدی آمن،علی خوانین، سامان خدایاری، محمدعلی مریزاد، فرج الله رمضانی، احمد امیراحمدی، امیرحسین نظری، محمدرضا بهمرام، حسین ساکی، احسان فقیهیان ، بنت الهدای قابوستیان، فرحناز جباری، محمدرضا شاهب ، حمزه شجاح مزرجی، احسان اسدی، سیدسجاد موسوی و مهشید فرمند به عنوان آثار برتر معرفی شدند.   
در این مراسم به برگزیدگان بومی حاضر در مراسم با رعایت پروتکل های بهداشتی لوح تقدیر و تندیس این پویش اهداء شد.

منبع خبر: