در دیدار جمعی از دست اندرگاران سوگواره مهرمحرم با نماینده استان سمنان در مجلس خبرگان رهبری

آیت الله سیدمحمد شاهچراغی: سوگواره "مهرمحرم" کاری نو در انقلاب اسلامی بود و هر سال با کیفیت بهتری برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی سوگواره مهرمحرم ، آیت الله سیدمحمد شاهچراغی در دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان و جمعی از دست اندرکاران سوگواره مهرمحرم ابراز داشت: این سوگواره که 14 سال از عمر برگزاری آن می گذرد کاری نو در انقلاب اسلامی بود و هر سال با کیفیت بهتری برگزار می شود.

وی با تاکید بر عظمت قیام عاشورا و تاثیر آن در تاریخ اسلام تصریح کرد: در قیام عاشورا حضرت امام حسین (ع) همه چیز خود را تقدیم خدا کرد و این در تاریخ بی سابقه است و به همین خاطر زیارت حرم نورانی امام حسین (ع)  و هر فعالیتی که با نام امام حسین (ع) انجام شود ماندگار و بسیار با ارزش است.

نماینده مردم استان سمنان در مجلس خبرگان رهبری، با تقدیر از دست اندرکاران سوگواره مهرمحرم گفت: این سوگواره که در قالب تولید عکس و فیلم کوتاه با مضامین محرم، عاشورا، اربعین و ... برگزار می شود تلاش بسیار خوبی برای توسعه و ترویج فرهنگ عاشورا در ایران و جهان است.

حجت الاسلام محمدحسن رستمیان امام جمعه دامغان نیز در این نشست با تجلیل از برگزاری منظم سوگواره مهر محرم گفت: این سوگواره یک برنامه جریان ساز است و توانسته در توسعه فرهنگ عاشورا نقش سازنده و موثری ایفا نماید.

فراخوان چهاردهمین سوگواره ملی مهرمحرم منتشر گردیده و علاقمندان به هنر و رسانه عاشورایی می توانند از طریق ثبت نام و بارگذاری در سایت مهر محرم به آدرس  www.MehreMoharram.ir در این سوگواره شرکت نمایند.

15 مهرماه آخرین مهلت شرکت در این سوگواره می باشد.

 

منبع خبر: